Project Description

Vampire: The Masquerade – Shadows of New York Soundtrack

CNC006

Data wydania: 10.09.2020

Karolina Rec jest kompozytorką i wiolonczelistką, od 2016 występującą pod nazwą Resina. Dotychczas w brytyjskiej wytwórni Fat Cat Records / 130701 ukazały się dwa albumy artystki (Resina”, 2016 i Traces”, 2018) oraz EP z remiksami (Traces – Remixes”, 2019, których autorami są m.in. Ben Frost i Lotic). Niniejszy soundtrack został wydany przez polski label Coastline Northern Cuts 10 września 2020. Jeszcze w tym roku ukaże się purpurowa 12″ płyta winylowa. Data wydania: 27.11.2020 – preorder jest już dostępny.

Gra Vampire: The Masquerade – Shadows of New York jest samodzielnym rozszerzeniem fabularnym do gry typu visual novel z 2019 roku – Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Opiera się na piątej edycji kultowego systemu RPG: Wampir Maskarada. Za obydwie gry odpowiada niezależne studio Draw Distance. Całość jest utrzymana w mrocznym, kasandrycznym tonie, zakorzenionym w klasycznym Świecie Mroku.

W trakcie komponowania zależało mi żeby dość szybko i klarownie zbudować nowe, wyraziste muzyczne alter-ego Resiny. Mimo, że zaproponowano mi skomponowanie muzyki z uwagi na to co robiłam dotychczas, nie jest to muzyka, która trafiłaby na następny album Resiny – moim celem było skonstruowanie bardzo szczególnego i odrębnego kolorytu, uchwycenie aury kryjącej się pod podszewką gry.”

Kompozycja, wykonanie i nagrania: Karolina Rec
Perkusja (utwory: 01, 02, 10, 15 i 24): Hubert Zemler
Dodatkowe beaty w “State of the Anarchs” by Dalekie
Nagrania w Studiu Polskiego Radia S-3 i Quality Studio w Warszawie: Michał Kupicz
Miks dźwięku: Karolina Rec i Michał Kupicz
Mastering: Marcin Bociński (Legatomastering)
Produkcja wykonawcza – Coastline Northern Cuts: Tomek Hoax and Marcin Szulc
© 2020 Coastline Northern Cuts / northerncuts.com
Publishing: Mute Song Ltd.

Zamów LP
Streaming