Project Description

wh0wh0

Jacek Prościński jest perkusistą i twórcą muzyki elektronicznej. Aktywny na trójmiejskiej scenie – współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim, duet LASY, delay_ok oraz Hałvva – gra również w zespołach Perfect Son oraz MaJLo.

Przede wszystkim jednak realizuje swój solowy projekt wh0wh0, w którym rozwija indywidualny styl gry na perkusji. wh0wh0 to realizacja głęboko zakorzenionych marzeń perkusisty o graniu i tworzeniu muzyki w pojedynkę. Ideą jest próba bycia samowystarczalnym w obliczu grania elektronicznych setów przy użyciu zelektryfikowanej oraz akustycznej perkusji.

Aktualnie, wspólnie z Coastline Northern Cuts pracuje nad solowym albumem, który ujrzy światło dzienne w 2020 roku, a koncerty zapowiadające wydają się być jednocześnie potrzebnym i zupełnie naturalnym elementem procesu twórczego.

Bartek Chaciński po występie wh0wh0 w ramach Nocy Wrzeszcza napisał:

„Jego majowy solowy występ we Wrzeszczu należał do nie-praw-do-po-dob-nych. Prościński przedstawił się tam jako bębniarz, który znakomicie radzi sobie z odpalaniem przy pomocy swojego instrumentu różnego typu sampli i brzmień elektronicznych, potrafi jednoosobowo wykreować karkołomne przebiegi o intensywności nagrań Autechre czy Aphex Twina. I to takie, których chce się w nieskończoność słuchać, a nie jakieś puste przebiegi, które są cyrkową, techniczną sztuczką”.

Wideo

bamb00 (2021)

Two Suns (2020)

Albumy