Project Description

Atversailles I & II

CN011

Data wydania: 22.02.2022 / 20.04.2022

‘Atversailles I & II’ to dwie nowe EP zespołu Tropical Soldiers in Paradise, nagranych pewnego upalnego popołudnia w sercu Warmii. Z pozoru drobne zmiany w składzie wpłynęły dość znacząco na aktualne brzmienie grupy – w premierowych utworach po raz pierwszy można usłyszeć gitarę basową Tymka Bryndala (Pokusa), a do arsenału Marcina Sojki, niezmiennie odpowiedzialnego za fundament rytmiczny w postaci bitów z MPC oraz charakterystyczne dla muzyki TSiP partie ksylofonu, dołączyła prawdziwa perkusja.

Na ‘Atversailles’ zespół muzycznie kontynuuje swoją egzotyczną podróż w odległe tropiki, na pograniczu jazzu, lounge i hip-hopowych bitów.

Obydwie EP trafiły też na jeden 12” winyl.

Po długiej i wyczerpującej podróży oddział TSiP natrafił na porzuconą w gęstym lesie budowlę. Z zewnątrz przypominała opuszczony pałac, przejęty przez dziką roślinność. Bramy wejściowej pilnował czarny baran, który wprowadził ich do wnętrza. Pierwsze pomieszczenie było dawną salą balową. W kątach leżały porozrzucane talerze, dzbany i puchary. Ze środka posadzki wyrastało drzewo o dziwacznych owocach. W sali obok znajdowały się potrzaskane fortepiany i inne instrumenty. Dalej sypialnie porośnięte mchem zwisającym z baldachimów, kap i tapet. Na dziedzińcu w gęstej trawie walały się fragmenty figur, kamiennych głów i ramion. W zdziczałym ogrodzie na dnie wyschniętych fontann piętrzyły się monety a dalej łaźnie i baseny porośnięte lotosem. Całość zamykała sala wyłożona dywanami, na których fikuśne mebelki piętrzyły się w wielopiętrowe stosy. Zza szczytów tych konstrukcji można dojrzeć panoramę całej okolicy.

Tropical Soldiers in Paradise:
Marcin Sojka – MPC, perkusja, ksylofon
Maciek Łepkowski – gitara elektryczna
Tymek Bryndal – gitara basowa
Emilia Gołos – klawisze, syntezatory
Grzegorz Pałka – puzon
Kuba Łupiński – trąbka

Kompozycja i wykonanie: Tropical Soldiers in Paradise
Nagrania: Tomek Hoax & Marcin Szulc w Wersalu
Ksylofon w Fette, Somn & Mebelki – nagranie: Bruno Jasieński | Cafe Ole Studio
Produkcja: Marcin Szulc
Miks: Marcin Sojka & Marcin Szulc
Mastering: Marcin Bociński | Legatomastering
Produkcja wykonawcza: Tomek Hoax
Grafika i projekt okładki: Tymek Bryndal
© 2022 Coastline Northern Cuts

Kup winyl
Streaming

Wideo

Mebelki (Sur Le Tapis) (2022)

Choppin (2022)

Greenland LIVE (2020)

Chinatown (2020)

TSIP – premierowy koncert albumu II (2020)