Project Description

TROPICAL SOLDIERS IN PARADISE

Tropical Soldiers in Paradise wracają w 2022 roku z dwoma EP „Atversailles”. Z pozoru drobne zmiany w składzie wpłynęły dość znacząco na aktualne brzmienie grupy – w premierowych utworach po raz pierwszy można usłyszeć gitarę basową Tymka Bryndala (Pokusa), a do arsenału Marcina Sojki, niezmiennie odpowiedzialnego za fundament rytmiczny w postaci bitów z MPC oraz charakterystyczne dla muzyki TSiP partie ksylofonu, dołączyła prawdziwa perkusja.

Swoją podróż rozpoczęli w 2017 roku, jako oniryczne trio (gitara, beat maszyna, ksylofon i conga), do którego z czasem dołączyła sekcja dęta oraz piano.
Dziś, Tropical Soldiers in Paradise, to sześcioosobowa jednostka, wywodząca się z różnych środowisk muzycznych, łącząca oldschoolowy hip hop z jazzem, dubem, calypso i latynoafrykańską rytmiką.

Tropical Soldiers in Paradise to:
Marcin Sojka – MPC, perkusja, ksylofon
Maciek Łepkowski – gitara elektryczna
Tymek Bryndal – gitara basowa
Emilia Gołos – klawisze, syntezatory
Grzegorz Pałka – puzon
Kuba Łupiński – trąbka

Zapytani o wpływy oraz inspiracje jednym tchem wymieniają:
Środki Odurzające, Marzenia o byciu Producentem jak Madlib, Fela Kuti, Hip Hop Lat ’90, Luźne Brzmienia, Dialogi Między Dętkami, Meteopatia, Tropikalne Soundy, Delaye i Pogłosy, Fale, Afrykańscy Gitarzyści, Kręcenia Gałkami, Duby, Darkside, Fairtrade, Mozambique, Son Montuno, Habana Vieja, Palo Columbia, Afro-Cuban Santeria, Plena Portoriqueña, Samba de Janeiro.

Wideo

Choppin (2022)

Greenland LIVE (2020)

Chinatown (2020)

TSIP – premierowy koncert albumu II (2020)

Wydania